Harry Potter
Добре Дошли! Потопете се в магията и намерете много нови приятели. Моля Регистрирайте се и няма да съжалявате.
Harry Potter
Добре Дошли! Потопете се в магията и намерете много нови приятели. Моля Регистрирайте се и няма да съжалявате.
Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter

Добре дошли в магическият свят на Хари Потър!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Моля ви, помогнете за развитието на форума, предложете го на приятел, който ще е редовен и сериозен и можете да получите поста на модератор или администратор.
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Вашите снимки
Уроци EmptyПет Яну 18, 2013 8:43 am by Франческа Джовани Бранко

» Присъединете се.
Уроци EmptyЧет Яну 26, 2012 5:56 am by strac72

» Таолетната на стенещата миртъл
Уроци EmptyЧет Яну 26, 2012 5:50 am by strac72

» Нужната стая
Уроци EmptyСря Яну 25, 2012 6:48 am by strac72

» Предложенията ви !
Уроци EmptyСря Яну 25, 2012 6:43 am by strac72

» Разпределение в дом
Уроци EmptyСря Яну 25, 2012 6:36 am by strac72

» Кабинета на Дъмбълдор
Уроци EmptyВто Яну 24, 2012 6:20 am by strac72

» Балната зала
Уроци EmptyВто Яну 24, 2012 6:17 am by strac72

» Соварника на криско
Уроци EmptyВто Яну 24, 2012 6:15 am by strac72

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Affiliates
free forum

Most active topic starters
Роналд Уизли
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Изабелла Стоун
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Harry_Potter
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Сибил Ерисън
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Светльо
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
krisko
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Фелисия Дъмбълдор
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
fancy_pants_man
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Bellatrix Lestrang
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Ди Евънс
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Правила на Форума
Уроци EmptyВто Май 03, 2011 7:05 am by Роналд Уизли
1. Спамът в форума е забранен!
2. Забранява се писането на латиница и запестването на (ъ с 1, ч с 4, ш с 6).
3. Писането с главни БУКВИ = Крещене!
4. Не пишете по няколко роуплея едновременно.
5. Имате право на 2 героя.
6. Не можете да …


[ Full reading ]
Comments: 0
Top posters
Роналд Уизли
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Изабелла Стоун
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Harry_Potter
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
krisko
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Светльо
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Сибил Ерисън
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Тузуга Айрънс
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Роджър Рикър
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
fancy_pants_man
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
pottera909
Уроци Vote_lcapУроци Voting_barУроци Vote_lcap 
Обръщение
Здравейте скъпи потребители, гости и фенове на Хари Потър, попаднали съвсем случайно в този форум. Моля ви регистрирайте се и няма да съжалявате, гарантирам ви. Ще намерите нови приятелства, ще станете част от магическият роуплей свят на Хари Потър, който можем да ви предложим в нашият форум, ще се забавлявате непрекъснато заедно с нас и ще бъдете част от нашето голямо семейство. Моля ви регистрирайте се и бъдете редовни, благодаря ви.

 

 Уроци

Go down 
АвторСъобщение
Bellatrix Lestrang

Bellatrix Lestrang


Брой мнения : 8
Join date : 08.05.2010
Местожителство : Лондон

Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: Уроци   Уроци EmptyПон Май 10, 2010 3:17 am

Професорът седеше на мястото си и с прикрито любопитство разглеждаше лицата на новите ученици.
- Аз съм професор Беллатрикс Лестранж и ще ви преподавам по Черни изкуства.
Първия ни урок ще е само за тях. Записвайте си, ако обичате!
Децата послушно извадиха пергамент и пера и започнаха да дращят:
- Днешният ни урок ще бъде сравнително кратък. Все пак ви е първи. - лека нотка на отегчение се долови в гласа на младата преподавателка. Някой тихо се засмя.
- Кое е толкова смешно, г-це Евънс? - детето млъкна.
- И така... Черните изкуства са винаги свързвани с магьосниците и вещиците, които са поели по пътя на злото. Черните изкуства са магия, използвана от тези магьосници за да навредят, урочасат или прокълнат някой. Тя цели отрицателен и въобще неприятен резултат от направата и - било то смърт, болка, мъчение и други.
Самите заклинания се делят на три типа: /на дъската се изписа нещо/
Първи тип –прости заклинания
Структура : заповед без допълнения.
Етимологически : най-прост вариант на заклинание;
Втори тип – съставни заклинания без допълнения
Структура : 1 дума без допълнителни указания
Етимологически : дума,основана на повече от един корен;
Трети тип – заклинания с допълнения
Структура: основа на заклинание от първите два типа, но с допълнително указание;
Етимологически : състои от повече от една дума,като се допълва командата;

Професорът леко се усмихна, а после добави:
- Домашна работа ще имате... Искам съчинение-разсъждение на тема "Черните Изкуства", като цяло. Домашната да е между 22 и 42 реда. Срок - точно една седмица считано от днес. Ако не ми го предадете ще отнемам точки от домовете.Ако имате въпроси с радост ще ги чуя.
Върнете се в началото Go down
Bellatrix Lestrang

Bellatrix Lestrang


Брой мнения : 8
Join date : 08.05.2010
Местожителство : Лондон

Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци   Уроци EmptyЧет Май 20, 2010 3:57 am

Белла седна над бюрото си.Беше много ядосана.Никой не й беше предал домашното.
-Така ... вече сме на почти края на годината ... а още не сте се научили да ми предавате домашно.Само Сибил и Ди -слидеринки ... ми предадоха домашното си.Днес ще учим нещо много важно ... ще имате двойно домашно !!!-Тя стелна поглед към Грифиндорци.-Както вече казах...-започна тя след известно време тишина.-Днес ще учим нащо много важно.Това са така наречените забранени заклинания.... някой може ли да ми ги посочи всичките?Г-це Евънс ?
-Първото е смъртоностното заклинание Авада Кедавра.То причинява моментална смърт.Никой не е оцелял от него освен Хари Потър.
-Много добре г-це Евънс!+20 точки за Слидерин!!!-Оповести професора.-Нататък ? Г-це Ерисън?
-После е заклинането Империум или Империус.Чрез него можеш да контролираш съзнанието на човека към когото си го запратил.Той изпълва всичко което наредиш.
-Много добре обяснено г-це Ерисън.Още 20 точки за Слидерин.Никой ли незнае повече. Добре ще продължа аз.Общо всичките са три.Както вече казахме: Авада Кедавра, Империус и .... Нека ви кажа Крицатиус или Круцио.-Тя се усмихна лукаво.-Хм... преди бях много добра.... Вие чувалили сте за семейство Лонгботъм? Не ... Хм... беше преди хм... незнам .. но хайде сега...още са във Св. Мънго ... по моя вина ... да ... по моя.. -повтори бавно тя когато видя израженията на учениците.Единствено Ди Евънс не направи нищо освен да се заслуша още по внимателно във думите й.-Ако ви е известно преди да постъпя във Хогуорст бях една от последователите на Черният Лорд... после бях принудена да стана отново бяла магиосница ... но както и да е.Най-слиното ми заклинание беше Круцио.Толкова много прилагано от мен ... всъщност по силен във това заклинание няма ... но нека минем към практика ...-Всички се стреснаха.-Спокойно не върху вас.-Тя извади един буркан от близкият шкав.Вътре имаше около 10 паяка.Професорът извади от там един.-Така днес ще учим само за едното , после във останлите часове другите.-Белла взе паяка във ръка-Първото което ще учим е "Империус" -Изведнъж паяка започна да танцува танго.-Всички почнаха да се смеят-Смешно ли ви е ... ами ако някой го приложи на вас ... тогава няма да е смешно ... -Настана тишина.Белла натика паяка във буркана.Доксосна със върха на пръчката си черната дъска и там излазоха следните неща:
1)Всичките три заклинания
2)Империус
3)Използването на проклятието
4)Ивестни случаи
-Това ви е за домашно-каза Белла.-Хайде сега ми се махнете от главата преди да съм размислила за домашно.-Тъкмо свърши и звънеца би.
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци   Уроци EmptyПон Дек 27, 2010 4:05 am

Единствен, този час ми беше най - омразният.Упорито отказвах да си пиша домашните, а когато професорът ме накажеше, все планирах да и отмъстя.Но днес чашата преля.
Часът започна.Учителката ме гледаше странно, нещо като заядливо, направо ми казваше "Ела, вълчо, изяж ме!".И това и смятах да направя.Отвърнах и със същият студен поглед.Обаче, в отражението на красивите и очи видях собственият си поглед.И той беше поглед на вълк.
Часът започна.Вдигаха ученици от Слидерин.И им прибавяха точки.Е, аз си имах множество по - любими от тази учителка, и не страдах много, че не ме харесва.Учителят по Трансфигурация, учителят по Куидич, учителката по Вълшебство, учителката по ГЗМС и д.р. Но точно тази я мразех.Часът си мина без особенни случки.Накрая професора ми каза че ще имам наказание.Кипнах.На прозореца беше кацнал гарван.Приближих се до него, когато учениците се изизваха.Подплаших го и леко наведох глава с обърнати бърни във вълча усмивка за извинение.Казах му на малко непохватен вълчи език: Там е лош човек!Атака! - Много пъти бях хранила гарвана, като след разходките си оставях остатъка от улова си на него.Той излетя и се върна с още един.Носеха в големте си остри човки вода.Бях останала само аз, затова лекичко се изнизах.Те поляха професоря и тя побесня.Не бях напълно излязла, затова и отправих изпълнен с враждебност и предупреждение вълчи поглед.
Аз не съм от тези, които се прекланят.Няма да се оставя да ме командват.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Уроци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Уроци   Уроци Empty

Върнете се в началото Go down
 
Уроци
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter :: Учебните Предмети :: Черни Изкуства-
Идете на: